можливості зварювання RTMSTF0001 зварювання методом MIG/MAG
зварювання методом MIG/MAG є одним з найбільш широко використовуваних процесів зварювання. Але що насправді ховається за ним? Все залежить від вибору відповідних захисних газів і сполучних речовин, аж до властивостей різних типів зварювальних дуг.
зварювання MIG / MAG також називається дуговим зварюванням металів.
де використовується цей метод зварювання?
зварювальні процеси MIG / MAG можуть використовуватися виключно універсально. Вони використовуються, зокрема, в металообробній промисловості, в будівництві сталевих конструкцій і резервуарів, суднобудуванні і в автомобільній промисловості. Процеси MIG / MAG дозволяють зварювати деталі з різних матеріалів різної товщини і геометрії. Зварювання методом MIG особливо підходить для кольорових металів: алюмінію, магнію, міді і титану. Методи MAG в основному використовуються для зварювання нелегованих, низьколегованих та високолегованих сталей.
переваги зварювання MIG / MAG:
- висока ефективність плавлення,
- Відсутність шлаку,
- легке запалювання зварювальної дуги,
- хороша придатність для механізованого і автоматизованого зварювання,
- висока швидкість зварювання з гарною якістю зварювання,
- хороша придатність для застосування в примусових і складних положеннях,
- низька вартість сполучних.
зварювання методом MMA
дугове зварювання електродом з оболонкою також називається методом MMA (Manual Arc Welding), і це найстаріший і самий універсальний метод дугового зварювання.
у методі ММА використовується обгорнутий електрод, який складається з металевого сердечника, покритого пресованою оболонкою. Між кінцем електрода і звареним матеріалом проводиться електрична дуга. Запалювання дуги має контактний характер, торкаючись кінця електрода до зварюваного матеріалу. Електрод плавиться, і краплі розплавленого металу електрода переносяться через дугу в рідку ванну зварного металу, утворюючи після охолодження зварений шов. Зварювальник підносить електрод у міру його плавлення до зварюваного об'єкту, щоб підтримувати дугу постійної довжини, і одночасно переміщує його плавиться кінець по лінії зварювання. Плавиться оболонка електрода виділяє гази, які захищають рідкий метал від впливу атмосфери, а потім твердне і утворює на поверхні озера шлак, який захищає затверділий метал зварного шва від впливу навколишнього середовища. Коли електрод відсувається від зварюваного предмета, електрична дуга припиняється, і процес зварювання переривається. Після укладання одного стібка шлак необхідно механічно видалити.
основна відмінність від інших методів зварювання полягає в тому, що в методі ММА електроекрод скорочується. У методах TIG і MIG/MAG довжина електрода завжди залишається незмінною, а відстань між держателем і зварним елементом постійно фіксується. У методі ММА, щоб підтримувати постійне відстань між електродом і зварювальним озером, тримач електрода повинен постійно переміщатися в напрямку зварюваного елемента, що призводить до того, що навички зварника відіграють особливу роль.
TIG-зварювання
TIG-зварювання - це метод, що дозволяє отримати зварні шви найвищої якості. Зварювальна дуга світиться між високотемпературним стійким вольфрамовим електродом кажана і зварним елементом. Інертний газ, від якого метод отримав назву, створює анаеробну атмосферу і запобігає хімічні реакції рідкої зварювальної ванни. В результаті виходять гладкі, рівні і безпірні зварні шви. Сполучна подається вручну або з пристрою подачі дроту.
зварювання TIG можлива для всіх зварюваних металів. Найбільший діапазон застосування - це нержавіючі сталі і кольорові метали, такі як алюміній, мідь і латунь. TIG в основному використовується для виготовлення прикордонного шару зварного шва, тому що зварні шви чисті і без пористі і, таким чином, добре витримують динамічні навантаження.е>